hír
Szabó Réka gyönyörű dokumentumfilmet készített Fahidi Éváról, Tóth Barnabás a meghitt történelmi drámájával ismét Oscar-közelbe került, Joker…
továbbmagazin
Almási Tamás pár éve a leghíresebb magyar focistáról, most pedig a leghíresebb hungarikumról, a tokaji aszúról forgatott dokumentumfilmet. Elmesélte…
továbbhír
Idén 60 éves a Kifulladásig, Jean-Luc Godard mesterműve, Almási Tamás a Tokaji aszú titkát kutatja, Hartung Attila első filmjének főhőseiről, a…
továbbhír
Almási Tamás új dokumentumfilmje a Cinefesten mutatkozik be, majd a miskolci világpremier után öt exkluzív vetítésen is látható lesz országszerte. A…
továbbhír
A 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon idén először versenyeznek egészestés kreatív dokumentumfilmek, a CineDocs nevű új szekcióban. A…
továbbvideó
A 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon lesz a világpremierje a Kossuth-díjas Almási Tamás új filmjének, a Folyékony aranynak. A tokaji…
továbbhír
A 16. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon lesz a világpremierje Almási Tamás Kossuth-díjas rendező Folyékony arany című, a tokaji…
továbbhír
Ugrin Julianna, a Könnyű leckék, A monostor gyermekei és az Egy nő fogságban producere is részt vesz májusban a cannes-i filmfesztivál keretén belül…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié